Projekt „Zagadkowe Mikołajki” Koła Logopedycznego

Mikołajkowy projekt dla uczniów

Dnia 06.12.2019 roku w Zielonej Górze, Mikołaj doznał niecodziennego wypadku, w wyniku którego prezenty przeznaczone dla uczniów III klasy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Zielonej Górze, zostały zamknięte w jednej z sal Domu Harcerza. Klucz ukryty w walizce z kodem, a cyfry do jego ułożenia zaszyfrowane w różnych zadaniach.
Na szczęście, odważni uczniowie klas trzecich, wraz z wychowawczynią, przybyli na pomoc Mikołajowi. Po zmaganiach z zadaniami oraz próbami odpowiedniego ułożenia kodu, udało się wydobyć klucz z walizki, po czym uczniowie ruszyli do odbicia uwięzionych prezentów!
Już po chwili drzwi zostały otwarte, a oczom uczniów ukazał się wielki karton i worek wypełniony poduszkami z ich własnymi wizerunkami! Pewnie za rok lub dwa, w podręcznikach do historii, będzie informacja o odważnych uczniach, pewnej klasy z Zielonej Góry, która uratowała święta!

Zabawa została zorganizowana przez dr Anitę Famułę-Jurczak oraz studentki II i III roku logopedii działające w Kole Logopedycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.